Zobacz cały wątek

Cytat:
I aparaty fotograficzne potrafi dopieszczać i pewnie lubi. Coś w tych starych pudełeczkach jednak musi być!

Cytat:
No proszę! Może Pan Bronek zaszczepi w Twym sercu stałą życzliwość dla starszych panów?A Pan Tomasz chcialby sie zalapac?
To chociaz etiude Chopina musialabym na pianinie uslyszec

Przeciez musze jeszcze przychylniej na dzieci spojrzec... nie ma tak latwo.
Data: Wto Cze 24, 2008 19:17
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 32
Wyświetleń 2230

 

Zobacz cały wątek

Cytat:[...]Głównie dotyczy to telefonów, PDA i laptopów, [...]


Lekkie OT ale, jeszcze bardziej dostają w takich warunkach "po kulach" aparaty fotograficzne, zwłaszcza lustrzanki cyfrowe...
Data: Śr, 21 lis 2007 19:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 1937

Zobacz cały wątek

Cytat: Tylko aparat musi się zgłaszać jako pamięć przenośna.


I na tym właśnie polega problem, bo aparat który podłączam jest widziany w XPku tylko w "dziale" Skanery i aparaty fotograficzne, nie jest rozpoznawany jako dysk i nie ma przydzielonej literki, a w programach do odzyskiwania danych trzeba podać literę dysku.
Data: Wto 20 Sty, 2009 23:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 4270
Listonosz parę godzin wstecz przyniósł lupkę.

W piątek od sprzedawcy (sprzedawczyni) dowiedziałem się że szyna jest 12 milimetrów.
Było w tym tyle prawdy co w opisie przedmiotu*

Po pomiarach montażu wyszło że szyna będzie miała najpradopodobniej prawie 13mm u podstawy i będzie się rozszerzać do ponad 16mm na "główce" (na podziałce calowej odpowiednio 1/2" i 5/8").

Zdaje się że jest to coś jak "mniejszy" weaver (kiedyś widziałem kolimator z montażem pod szynę podobnej wielkości) - ale głowy nie dam...

Sam montaż ma natomiast ciekawie rozwiązaną regulację w poziomie (wykonane jest to okrutnie topornie, ale dzięki temu na tyle prosto że można się pokusić o własnoręczne skopiowanie tego rozwiązania)

-->ninken77.pl, to była wypiska góra kilkunastu zakładów (część widziałem przedtem w prasie - chyba w dziale ogłoszeń MS Colt), z czego większość to były zakłady rusznikarskie, chyba ze 2 optyczne i jeden "złoty rączka" (czyt. półdziki "zakład mechaniki precyzyjnej") - szpec od wszystkiego poczynając od zabawek, przez aparaty fotograficzne na lunetach koncząc (z tego co pamiętam stał przy nim spory znak zapytania...).
Jeżeli spotkam się z człowiekiem który miał(sporządził?) tą listę, to postaram się ją wyciągnąć

Co do cen montaży, to w wypadku tych lupek cena dorobienia może być 2-3 razy wyższa od samej lunetki...

*cytuję opis: "Sprzedam lunetę Zeiss Jena 4x32, krzyż nr 1, w dobrym stanie.

Szkła całe, nieporysowane."

Tubus wygląda na przetoczony/przeszlifowany (są "schodki" których zdaje się nie ma normalnie na oryginalnym tubusie), na dodatek jest byle jak(i byle czym) odmalowany.
Szkła faktycznie są nieporysowane... za to mają dość głębokie "obcierki" (niestety na okularze...) i jest sporo kolistych (na tyle płytkich że chyba nie dochodzą do szkieł) rys na powłokach antyrefleksyjnych (dodatkowo "zdeka" polamionych).
Mimo to obraz jest całkiem przyjemny dla oka (szczególnie biorąc pod uwagę że lupka kosztowała niewiele ponad stówkę).

Zobacz cały wątek

Cytat: Na trasie wyjazdowej z toru mogliśmy spotkać wielu kibiców uzbrojonych w aparaty fotograficzne, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. To dla nich jedyna szansa, aby zobaczyć samochody, których wartość przekracza milion złotych. Wszystko w imię pasji!


Data: 2008-07-14, 17:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 212
Wyświetleń 18064

Zobacz cały wątek

pewnie, przy pełnym świetle może i zda egzamin,
jest ciemno
iso pójdzie w górę, bo aparaty w komórkach to aparaty dla idiotów
załóżmy, ISO 400
matryca leży i kwiczy

Już w ogóle pomijam nieudolną kontrolę dyfrakcji światła, głębię ostrości której praktycznie nie ma przy rzeczywistej ogniskowej ~4mm czy wady optyczne rzędu gigantycznej aberracji czy winietowania.

Aparaty fotograficzne w komórkach to żart.
Data: Wto 16 Gru, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 38
Wyświetleń 2170

Zobacz cały wątek

10 sierpnia 2006
Zły prognostyk

Jedno z największych lotnisk świata, londyńskie Heathrow w czwartek rano zawiesiło część lotów i wprowadziło rygorystyczne kontrole wszelkiego bagażu, zwłaszcza bagażu podręcznego.

Marek OstrowskiPasażer może wnieść na pokład jedynie przezroczystą, plastikową torebkę, w niej paszport, karty kredytowe, pieniądze i ewentualnie leki. Nie wolno na pokład zabierać sprzętu elektronicznego ani żadnych płynów.

Brytyjski minister spraw wewnętrznych, John Reid objaśnił, że służby specjalne wykryły przygotowania do ogromnego zamachu; terroryści chcieli spowodować „katastrofę na niewyobrażalną skalę”: jednoczesne eksplozje kilku czy nawet kilkunastu samolotów nad Atlantykiem. Aresztowano bliżej nieokreśloną grupę osób, która zamierzała się posłużyć środkiem wybuchowym w postaci płynnej, więc trudniej wykrywalnej podczas kontroli. Zaburzenia w Heathrow spowodowały oczywiście perturbacje całej sieci lotniczej na świecie.

Można się cieszyć, że przygotowania do zamachu jednak wykryto i nie doszło do żadnego nieszczęścia. Trudno powiedzieć, jak długo potrwają ograniczenia, dla wielu specjalistów – à la long niewyobrażalne, bo utrudniające podróż i odstraszające wielu klientów. Komentarz ogólny musi być jednak pesymistyczny.

"Według telewizji Sky, terroryści planowali równoczesny zamach na sześć, a nawet dziewięć samolotów, lecących do USA. Mieli użyć płynnych substancji chemicznych przemyconych w bagażu podręcznym, które dopiero na pokładzie samolotu miały zostać połączone w wybuchowe mieszanki. Mieli użyć zapalników wyglądających jak popularne urządzenia elektroniczne - radia, cyfrowe aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, laptopy."....

"
Nie stwierdzono, by wykryte plany miały jakikolwiek związek ze zniknięciem ostatnio kilkunastu studentów egipskich w USA, którzy po wylądowaniu na lotnisku nie zgłosili się na swoją uczelnię. Szuka ich FBI.".... oby

No i jak sie popakowac pod koniec wrzesnia przed podroza przez pol swiata???
Data: Czw 10 Sie, 2006 18:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 545

Zobacz cały wątek

Zniewolenie i "urabianie" sobie owieczek przyjmuje kolejne formy...teraz również strażacy będą "tropić terrorystów"...

Cytat:(...)utworzony po "atakach terrorystycznych" 11 września 2001 Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Department of Homeland Security - DHS) - już teraz trzeci pod względem liczebności departament rządowy z 200 tysiącami pracowników, a w przyszłości mający być największą amerykańską instytucją - testuje w Nowym Jorku nowy program, w którym strażacy mają być zobowiązani do udzielania departamentowi DHS informacji o "zachowaniu mogącemu prowadzić do terrorystycznej aktywności". Innymi slowy, strażacy, którzy w ramach niesienia pomocy i swojej wyjątkowej służby mają dostęp do każdego domu i mieszkania - bowiem gdy wybuchnie pożar nikt nie pyta o zgodę sądu - mają teraz służyć w charakterze "tropicieli terroryzmu". To co zauważą w tych domach, albo w domach sąsiadów, albo w domach podlegających inspekcji, ma być poddawane analizie pod kątem "sygnałów planowania lub wspierania terroryzmu".

Oczywiście w związku z tym, że sam termin "terroryzm" jest bardzo nieprecyzyjny, zadbano aby strażacy nowojorscy wiedzieli dokładnie na co i na kogo zwracać uwagę. Na szkoleniach dowiedzieli się bowiem, że mają zwracać uwagę i donosić do DHA o każdej osobie, która jest "nieprzyjaźnie nastawiona, nie kooperuje lub wyraża nienawiść bądź niezadowolenie z [rządów] Stanów Zjednoczonych" ("to be alert for a person who is hostile, uncooperative or expressing hate or discontent with the United States"). Oprócz tego, potencjalnym terrorystą jest ten, u kogo strażak zobaczy "niezwyczajne chemikalia lub inne materiały nie należące do określonego miejsca" ("out of place"), ponadto: "aparaty fotograficzne lub kamery i noktowizory", oraz - uwaga, szczególnie niebezpieczne! - "mapy, fotografie i schematy", a także "policyjne instrukcje i przewodniki do latania samolotem". Szczególną uwagę strażak ma również zwrócić na to czy w pokoju są meble, bowiem terrorysta ma podobno mieć "mało mebli bądź żadnych mebli, poza łóżkiem i materacem".

Data: 30 lis 2007 14:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 114
Wyświetleń 7226

Zobacz cały wątek

Mamy kolejne Święto Niepodległości. W Warszawie nasza koncepcja jest taka:
W godz 9:15 - 19:00 jest nasze stoisko przy pomniku Dmowskiego - przy Placu Na Rozdrożu, serwujące gorącą herbatę.
Za tę, gastronomiczną - jakże zrozumiałą w zimnym listopadzie część świętowania odpowiada kolega mgr inż. Jerzy Mielczarski. Przez cały dzień - do 19:00, a nawet dłużej(o ile będą ludzie) będzie stał namiot, gdzie poczęstujemy czymś gorącym. Za bufet odpowiada kolega Adam Maj - znakomity krakowianin, operator kamery. Nasz performer, znakomity rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja podjął się bohatersko, że będzie piekł placki ziemniaczane. Bo Roman Dmowski podobno miał strasznie lubieć placki ziemniaczane właśnie.
#
O godzinie 11:30 przychodzimy na Plac Piłsudskiego, gdzie bierzemy udział w oficjalnych uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po wystąpieniach Notabli - składamy wieńce i nasz znakomity mówca - Sławomir Zakrzewski przemawia. Będzie to kolejna słynna przemowa Zakrzewskiego - znawcy będą się mogli delektować zarówno treścią jak i formą krasomówstwa naszego kolegi z Bielan.
Spodziewamy się, jak zwykle niestety nerwowej reakcji Przeciwników Niepodległości, zatem proszę unikać prowokacji - najlepiej uzbroić się w dyktafony, kamery, czy choćby aparaty fotograficzne - w celu ewentualnego świadczenia w sądzie. Zwykle nasz kochany Zakrzewski ma sprawę sądową po takim składaniu wiązanek i wznoszeniu przemów - jakoby to niby wznosił jakieś niepokojące okrzyki, jakoby nawoływał do wasni, czy też jakoby rzekomo robił jakieś nielegalne rzeczy.
Zatem Wasza, Kochani obecność na Placu przy Grobie Nieznanego Żołnierza jest strasznie potrzebna. Żeby być świadkiem ważnych narodowych momentów.
#
Około 15-ej Zakrzewski (o ile nie będzie zatrzymany przez policję, jak to się niestety, często zdarza) i inni Wspaniali Koledzy będą wiecować przy pomniku Dmowskiego (Plac Na Rozdrożu).
Oczywiście - będą też i inne Wspaniałe Organizacje Narodowe, Stronnictwa, Partie etc. Każdemu będziemy się mogli przyjrzeć podczas składania wieńców przy Pomniku Dmowskiego. Każdy otrzyma od nas mikrofon i będzie mógł wypowiedzieć swoje uwagi o Niepodległości dzisiaj. Wszystko będzie można powiedzieć.
Narodowcy i Sympatycy Ruchu Narodowego razem - czyż to nie piękne?
#
To na razie tyle. Jakby ktoś wiedział coś więcej - kto i kiedy przyjdzie, będzie składał kwiaty, przemawiał - zapraszam do informowania się. Proszę o wpisy na ten temat.
z wyrazami szacunku
/-/
Eugeniusz Sendecki (tel. kontaktowy - 0601 787 407)
Data: 10 lis 2007 17:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 288

Zobacz cały wątek

Proszę Pana
Pliki RAW nie nadają sie do porównywania aparatów fotograficznych. Do tego slużą pliki JPG wygenerowane przez porównywane aparaty. Każde poważne porównanie opiera sie na plikach JPG generowanych przez poszczeóglne aparaty fotograficzne tak jak na to pozwala wewnętrzne oprogramowanie aparatu. O to własnie mi chodziło gdy do Pana napisałem zdanie cytowane w Pańskiej odpowiedzi.
Życze miłego dnia.
Data: Wto 03 Sty, 2006
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 1691

Zobacz cały wątek

Cytat: jeszcze bardziej dostają w takich warunkach "po kulach" aparaty fotograficzne, zwłaszcza lustrzanki cyfrowe...


Przy czym to przypadek realny i często występujący. Podobnie jak problem PDA zgłoszony przez Krzysztofa.

Ale z GPSem problemu nie będzie. Bo niby po co ktoś miałby zostawiać GPS na noc w zimnym samochodzie, a potem rano zabierać go do ciepłego pomieszczenia?
Data: Śr, 21 lis 2007 19:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 1937

Zobacz cały wątek

Nic nie musisz robić, karta jest od razu gotowa do użytku.

Rzeczywiście aparaty fotograficzne zwykle oferują opcję formatowania karty. Przypuszczam, że w tym wypadku może chodzić o szybkie wyczyszczenie całej kartu lub optymalizowanie wielkości klastrów FAT do szybkiego zapisu. W przypadku nuviego to nie ma znaczenia.
Data: N, 03 lut 2008 18:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1040

Zobacz cały wątek

Podany niżej link pokazuje rozległosć tematyczną w ogólnie pojętej tematyce fotograficznej:

To francuski fotograf i kolekcjoner, który w zasadzie zbiera wszystko, co z fotografią ma coś wspólnego - wystarczy przejrzeć wszystkie zakładki. Sa tam aparaty fotograficzne, katalogi wystaw, instrukcje obsługi, pocztówki i rozmaite gadżety a także elementy filatelistyki tematycznej, o której jeszcze wspomnę w niedalekiej przyszłości.
Data: 2007-11-03, 15:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 1030

Zobacz cały wątek

W dziedzinie książek fotograficznych ilość pomysłów kolekcjonerskich może myć wzbogacona także o książki z podpisami autorów, co jest o tyle rozsądne, że po jakimś czasie osiągają one niezłe ceny, gdy ktoś zechce się ich pozbywać. A jakie są losy książek mających wiele wydań a nie sygnowanych ? Wystarczy popatrzeć na rozmaite aukcje, np. Allegro, gdzie dział "Fotografia" zasypywany jest od lat powojennymi dziełami Cypriana, i kilku innych autorów, a ich ceny zdecydowanie są wyjątkowo niskie. Przy tej okazji moja krótka opinia o "Wielkiej księdze fotografii" - to znakomita pozycja, w której zarówno istotne dane historyczne jak i kierunki, w jakich rozwijała się fotografia podane są w sposób ciekawy a jednocześnie zwarty i rzeczowy. Indeks, tablice chronologiczne oraz leksykon i lista pozycji literaturowych dopełniają jakości tej publikacji. To trzeba posiadać i często tam zaglądać. I to mimo braku należnego naszemu krajowi miejsca (co jest cechą prawie wszystkich zagranicznych pozycji hisorycznych), i pewnego charakterystycznego dla National Geographic ukierunkowania tematycznego. Przy tej okazji odniosę się do pytania p. Iwony Gawryluk sprzed kilku tygodni "Czy aparaty fotograficzne były robione z drewna ?". Tak, były i to nie tylko z drewna ale i z bakelitu (wynalazek dokonany przez Leo Baekelanda umożliwił na początku XX wieku obniżenie ceny a tym samym rozpowszechnienie tanich aparatów firmy Kodak)... choć obecnie także wykorzystuje się inne tworzywa. Stosowano też jeszcze inne... jak np. pokazane na pierwszym obrazku z poprzedniego posta....
Kolejnym tematem kolekcjonerstwa są, co oczywiste - zdjęcia. Ale i tutaj nie da się całej różnorodności określić tym jednym słowem. Każdą działalność fotograficzną rozpoczyna się od zbierania własnych zdjęć - to naturalna kolej rzeczy. Później jednakże, w miarę wyrabiania smaku i rozwijania zamiłowań kolekcjonerskich poszerza się zakres zainteresowań na zdjęcia innych autorów. Zbierane są zdjęcia wykonane starymi i najstarszymi technikami - dagerotypią (te są drogie bo nietrwałe i wymagające dbałości, i zostało ich niewiele); ferrotypią, talbotypią, czy też późniejszymi (np. mokry kolodion). Często kolekcje tworzone są ze stosunkowo nietrudnych do zdobycia zdjęć tzw. wizytowych (carte de visite), lub "gabinetowych (cabinet), które dobierane są do jakiegoś tematu np. dziecko, kobieta, rodzina itp. W Polsce dopiero powoli powstaje rynek fotografii, które długo czekały na stosowne miejsce na rynku dzieł sztuki. Prace uznanych autorów zaczynają stanowić poważny udział w ofertach galerii i antykwariatów. Przy zbieraniu dawniejszych zdjęć, ich identyfikacji i datowaniu niezbędna jest pomoc traktujących o tym temacie specjalistycznych publikacji jak np. "Stare zdjęcia - Poradnik kolekcjonera" Zenona Harasyma, która jest wciąż dostępna.
Data: 2007-10-04, 12:29
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 679

Zobacz cały wątek

Dziś do zaoferowania mam telewizory, laptopy i aparaty fotograficzne Sprzęt jest fabrycznie nowy na gwarancji!!!

Telewizor Samsung LE40S81B - cena 1700zł brutto.

Notebook TOSHIBA Satellite L300-11F + oprogramowanie - cena 1400zł brutto.

Aparat fotograficzny Panasonic DMC-FS5E-K LUMIX - cena 400zł brutto.

Możliwość wystawienia faktury VAT. Kontakt 605 737 763.

Pozdrawiam
Data: Wt, 13 sty 2009, 15:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 193

Zobacz cały wątek

Cytat: Camery jakie mnie interesują, także cenowo.


Masz chyba namysli aparaty fotograficzne, a nie kamery. Tu byc forum polskie, wiec Twoja mowic po polski i nie robic takie straszne mnostwo wiele blad ortograficzny

Czemu upierasz sie na obiektyw 18-200? Lepsza jakosc oraz zakres daje duecik obiektywow niz jeden mega zoom.
Data: Czw 19 Cze, 2008 11:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 544

Zobacz cały wątek

Cytat: w przypadku sprzętu "małego" (aparaty fotograficzne, kamery wideo, czajniki, golarki, radiomagnetofony, magnetowidy, okapy i inne) przynieś go do najbliższego sklepu RTV EURO AGD, razem z dokumentem potwierdzającym zakup, kartą gwarancyjną i kompletnym wyposażeniem; wyznaczony pracownik sklepu załatwi wszystkie formalności.

Data: 2008-11-09, 08:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1379
Wyświetleń 69631

Zobacz cały wątek

W reszcie EU są niemal identyczne ceny jak u nas, niekiedy jest nieco taniej. Sprzęt z USA może być nawet o 40% tańszy ale np. aparaty fotograficzne w Europie tracą gwarancje bez ważnych papierów celnych.
Data: Wto Sie 05, 2008 1:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 3583

Zobacz cały wątek

A propos nagłego zainteresowania kumotrów aparatami i fotografią

APARATY FOTOGRAFICZNE...

Mężczyźni podchodzą do fotografowania bardzo poważnie. Wydają 4000 zł na zakup sprzętu, budują ciemnię i biorą lekcje fotografii. Kobiety kupują idiotoodporne aparaty Kodaka i oczywiście zawsze mają lepsze zdjęcia.
Data: 2008-08-24, 15:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 447
Wyświetleń 36210

Zobacz cały wątek

Żeby nie pisac codziennie nowego postu, napisze 1, a linki do allegro bede najwyżej dodawał

Tak więc sprzedam:
- telefon Siemens C65
http://allegro.pl/item497899668_siemens ... range.html
- Gry na PS2
Tony Hawk's Downhill Jam http://allegro.pl/item499188176_tony_ha ... _nowa.html oraz Star Wars Episode III Revenge of the Sith.
- aparaty fotograficzne:
- Nikon Coolpix 3100
- Kodak Z1275

Szczegóły: PW/GG
Data: So gru 06, 2008 11:56 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 317

Zobacz cały wątek

Cytat: Tak OT: mi się kiedyś zdarzyło [...] mieć jako bagaż podręczny plecak wyładowany piwem... coś pomiędzy 10 a 15kg. [...]
Tak więc wytyczne to jedno, a naprawdę zależy na kogo się trafi i czasami też jak rozmawia.

No i dziś niestety raczej w żaden sposób nie uda się zabrać płynów na pokładNie obraź się ale wnoszenie jako bagaż podręczny czegoś co waży 10 kg jest skrajne nieodpowiedzialne. Facet, który Cię przepuścił, a o którym tak ciepło się wyrażasz, powinien stracić pracę. Dobrze, że przynajmniej poinstruował Cię by bagaż umieścić pod fotelem a nie w schowku. Ograniczenie wagi bagażu podręcznego wprowadzono ze względów bezpieczeństwa. W przypadku silnych turbulencji lub awaryjnego lądowania (np. bez wysuniętego podwozia) takie 10kg może uderzyć w pasażera z siłą równą kilkuset kilogramom.

Latam sporo i przyznam, że nigdy nie mogłem zrozumieć ludzi, a nasi rodacy w tym niestety przodują (obok hindusów, którzy jakby mogli to by wnieśli słonia na pokład), którzy na siłę chcą wnosić na pokład wszystkie walizki a potem upychają na siłę torby przekraczające wymiary i uginają się pod ciężarem tychże przy próbie wsadzenia ich do schowka.

Skandaliczne jest też zachowanie obsługi przy check-in, która - to mogę potwierdzić - zwykle nie zwraca uwagi na rozmiar i wagę bagażu podręcznego, co najwyżej, a i to nie zawsze, kontroluje jego ilość. Zwykle nie są to pracownicy danej linii lotniczej ale pracownicy lotniska i wydaje się, że mają głęboko w ... kwestie przepisów i bezpieczeństwa. A będzie jeszcze gorzej (lub dla zwolenników swobodnego wnoszenia na pokład czego się da, jeszcze lepiej) bo coraz więcej linii lotniczych (np. Lufthansa) wprowadza odprawę automatyczną, gdzie po prostu nie ma możliwości sprawdzenia rozmiarów i wagi bagażu podręcznego.

Przy okazji. Nie jest prawdą, że jako bagaż podręczny można wziąć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego. Wyjątkiem są damskie torebki i właśnie aparaty fotograficzne (ściślej torby ze sprzętem fotograficznym), które można wnosić jako rzecz dodatkową.
Data: 2008-08-19, 21:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 67
Wyświetleń 5224

Zobacz cały wątek

Cytat: pewnie, przy pełnym świetle może i zda egzamin

Cytat: jest ciemno
iso pójdzie w górę, bo aparaty w komórkach to aparaty dla idiotów

Cytat: Aparaty fotograficzne w komórkach to żart.Dla znawców tematu napewno, ale nie dla 99% ich użytkowników, czyżby wszyscy według ciebie byli idiotami? Dzięki.
Data: Wto 16 Gru, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 38
Wyświetleń 2170

Zobacz cały wątek

Oh przepraszam drobne niedopatrzenie , akurat nie sprzętem komputerowym interesują mnie aparaty fotograficzne cyfraki , lustrzanki etc. a także kamery...no ale koszt włożenia w to równy kosztowi sprzętu komputerowego.
Data: Cz, 17 sie 2006, 16:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 2434

Zobacz cały wątek

Cytat: Canon PowerShot + CHDK - hakerzy ujawniają ukryte funkcje prostych cyfrówek
08.05.2008 17:06

Cyfrowe aparaty fotograficzne to małe komputery, nierzadko kontrolowane przez system operacyjny VxWorks. Okazuje się, że dzięki temu można zmusić je do wykonywania zadań, o których producent wolałby nie informować użytowników - doskonałym przykładem są tu modele Canon PowerShot i zestaw Canon Hacker's Development Kit.

Łukasz Bigo

Mało kto wie, że wystarczy aktualizacja firmware w routerach Wi-Fi Linksysa, by z urządzenia wartego 200 złotych uczynić sprzęt dorównujący możliwościom routerów za 3000-4000 złotych (patrz też: ).

Okazuje się, że podobną sztuczkę można zrobić też z aparatami Canon PowerShot. Stworzone przez hakerów oprogramowanie Canon Hacker's Development Kit odblokowuje ukryte funkcje tanich cyfrówek. Software działa niezwykle sprytnie: udaje przed aparatem, że wykonywany jest upgrade firmware i przejmuje kontrolę nad urządzeniem.

Więcej funkcji a gwarancja zostaje

Co najważniejsze, choć CHDK potrafi dotrzeć do ukrytych funkcji PowerShota, oryginalne oprogramowanie nie jest modyfikowane, co w efekcie powinno oznaczać, że użytkownik nie traci gwarancji na sprzęt.

Skorzystanie z CHDK pozwala na:
- aktywację zapisu obrazów w formacie RAW,
- wyświetlanie histogramu zdjęcia,
- ustawienie dłuższego (lub krótszego) czasu ekspozycji niż to oficjalnie deklaruje producent,
- zmuszenie aparatu do wyzwolenia migawki po wykryciu ruchu,
- korygowanie wartości bitrate'u strumienia wideo,
- usuwanie gorących pikseli,
- wyświetlanie szczegółowego stanu naładowania baterii itp.

Niestety, najwyraźniej producentowi nie spodobała się możliwość aktywacji ukrytych funkcji. Niektóre modele Canona już teraz wykorzystują szyfrowanie na poziomie firmware - co blokuje wszelkie hakerskie sztuczki wzbogacające najtańsze cyfrówki.

Dodatkowe informacje: (w języku angielskim)Ciekawe... jakby ktos sie wzial za Pentaxa... to moze wyszloby na jaw, ze k100d/k200d/k10d/k20d nagrywaja filmy?

...
Wykrywaja usmiech?
I ruch !
Data: 2008-08-17, 21:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 541

Zobacz cały wątek

Mozna sformatowac taka karte przy uzyciu telefonu Nokia 9210i z softem min. 6.0. Niektore aparaty fotograficzne rowniez potrafia sformatowac zablokowana karte. Zwyklym czytnikiem nic nie zdzialasz. Sa rowniez specjalne czytniki ktore pozwalaja na odblokowanie karty
Data: 2006-06-08, 10:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 2140

Zobacz cały wątek

Teoretycznie podobne tyle ze motka ma więcej pamięci, lepsze EDEG, bo klasy 10.
Nokia za to ma IrDE i Bluetooth.
Aparaty fotograficzne takie same - VGA.
Telefony odtwarzają mp3.

Jednak ja bym nokie wybrał - z przyczyny tego ze ma, IrDE i Bluetooth.
I jest to jedna z niewielu noki, która mi się podoba.
Data: 2006-07-03, 22:42
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1210

Zobacz cały wątek

Organizatorem konkursu jest serwis ztm.waw.pl.
Projekty mogą być przygotowane w dowolnej technice rysunku (np. akwarela, pastele, plakatówka, wycinanka, kredki, technika mieszana), pracy przestrzennej albo maskotki wykonanej z innych materiałów.

Nagrody:
główną nagrodą jest laptop, a nagrody wyróżnienia to aparaty fotograficzne oraz odtwarzacze mp3

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Data: 2008-10-13, 12:21
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 340

Zobacz cały wątek

To była bardzo trudna decyzja - dwumiesięcznik.

Zaważyło na niej kilka względów.

Nie można nie zauważać, że świat się nie zmienia. My w pewien sposób wyprzedziliśmy pewne zauważalne trendy. W swojej drukarni produkuję około 150 tytułów. Wiele z nich musiało ograniczyć nakłady, wiele w w ogóle padło, a sporo otarło się o bankructwo. Poważni, przestrzegający praw autorskich wydawcy, nigdy nie wygrają z internetem, tym wielkim śmietnikiem gdzie wszystko można przeczytać za darmo i nikt tak naprawdę nie przejmuje się prawami autorskimi. Kopiowanie zdjęć - czy to w postaci podlinkowywania czy wręcz wklejania żywcem - jest nagminne. Podobnie z tekstami. A ja, jako wydawca, aby mieć znakomite zdjęcia kur z Lipska zatrudniłem dwóch profesjonalnych fotografów, musiałem im zapłacić sporą kasę, nie mówiąc już o kosztach transportu i zakwaterowania. Woliera płaci też swoim autorom - może niedużo ale zawsze coś. A gdzie koszty druku, wysyłki, telefonów? A jakie ryzyko finansowe ponosi właściciel jakiegoś portalu internetowego? Żadne. Gdyby jeszcze userzy wzięli aparaty fotograficzne i pióra do ręki i coś sami sfotografowali albo napisali...? Ale nie! Użytkownicy portali rżną cudze dzieła beż żadnej żenady uważając, że tzw. "sieć" jest własnością ogólnoświatową. A tak przecież nie jest... To co jest kapitalne w przypadku wielu portali to fakt, że udało im się stworzyć coś na kształt społeczności internetowych. Tę społeczność jednak trzeba kształcić i edukować aby obowiązywały na nich zwykłe "ludzkie" zasady przyzwoitości.

Dlatego też sama Woliera musi się zmienić aby jakoś dopasować się do tego co się dzieje. Będzie o wiele grubsza - prawie 100 stron. Będzie więc "co wziąć do ręki". Od pewnego czasu po zmianie leyautu staliśmy się klasycznym ilustrowanym magazynem, a teraz ten kierunek będziemy rozwijać i umacniać. Bieżące informacje będą publikowane na tej stronie internetowej, natomiast materiały problemowe, przekrojowe trafią do wersji drukowanej.

Wanted pisze - "lipa. Bardzo przykro mi takie opinie czytać. Ale sam Polski Kurnik, robiąc u siebie to co robi do tej "lipy" się przyczynił.

Z wielu jednak ust słyszę, że "Woliera" spełniła i nadal spełnia ogromną rolę kulturotwórczą, słyszałem nawet opinie, że jest pismem kultowym. W Europie Zachodniej jest uznawana za najładniej wydawane pismo w tej branży tematycznej. I takie było nasze założenie - trafienie do czytelnika z górnej półki, ambitnego. Gdybyśmy chcieli zniżyć się do poziomu pisma tabloidów skonstruowanych na zasadzie "zabili go i uciekł" to nasz nakład byłby zapewne o wiele większy. Ale dopóki ja jestem wydawcą "Woliery" taka rzecz nie będzie miała miejsca. Wolę być wydawcą pisma opiniotwórczego a nie "trzepać kasę".
Data: 2006-12-20, 18:15
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 3199

Zobacz cały wątek

Cytat: Witam.Pytanie jak w temacie czy da się ten model wykorzystać jako kamerkę internetową .Pytam z ciekawości bo zauważyłem na komputerze w panelu sterowania zakładka skanery i aparaty fotograficzne wykrywa mi tam telefon , więc może jest opcja wykorzystania tegoOczywiście że się da. Potrzebny jest program mobiola o ile dobrze pamiętam.

lub
Data: 2009-01-05, 17:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 400

Zobacz cały wątek

Witam.Pytanie jak w temacie czy da się ten model wykorzystać jako kamerkę internetową .Pytam z ciekawości bo zauważyłem na komputerze w panelu sterowania zakładka skanery i aparaty fotograficzne wykrywa mi tam telefon , więc może jest opcja wykorzystania tego
Data: 2009-01-03, 21:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 400

Zobacz cały wątek

Z przymrużeniem oka...

Wałbrzych może zostać nowym Wylatowem. Przyjadą tu czołowi polscy badacze fenomenu UFO, bo zainteresowały ich zdjęcia krążących nad miastem obiektów latających. Niezidentyfikowane obiekty latające, które mieszkańcy widują nad Wałbrzychem w okolicach góry Chełmiec, wywołały sensację wśród badaczy UFO, a to oznacza niezwykłą promocję dla miasta.

– Zjawisko można traktować poważnie lub z przymrużeniem oka – komentuje Artur Wylandowski z biura promocji wałbrzyskiego ratusza. – Badanie takiego fenomenu to jednak dla miasta dobra reklama. Podobnie było z Wylatowem, którym dzięki badaczom zaczęli się interesować ludzie z całego kraju.
Fascynaci tego zjawiska planują przyjrzeć się sprawie na miejscu. W trakcie przyszłorocznych wakacji przyjadą do Wałbrzycha na kilkudniowy rekonesans.
– Zamierzam zebrać grupę profesjonalistów, którzy badali podobne zjawiska w Wylatowie – wyjaśnia Janusz Zagórski, jeden z najbardziej znanych polskich ufologów. – Do współpracy zaproszę m. in. dr. Jana Szymańskiego, specjalistę od badań detektorem elektromagnetycznym i biologa Wojciecha Puchalskiego, który jest ekspertem od rozkładu pola magnetycznego. W miejscu, gdzie widywane były obiekty latające, przez całą dobę będą czuwać badacze wyposażeni w aparaty fotograficzne, kamery oraz przyrządy pomiarowe.

Przeloty niezidentyfikowanych obiektów w pobliżu góry Chełmiec stały się głośne w maju ub. roku. Do naszej redakcji zgłosił się wtedy wałbrzyszanin Ryszard Finster, który sfotografował unoszący się nad ziemią niezidentyfikowany pojazd. Później wykonał jeszcze kilka podobnych zdjęć. – Poddałem je wnikliwej analizie – tłumaczy Janusz Zagórski. – Większość odrzuciłem ze względu na kiepską jakość. Jest jednak kilka, których autentyczności nie da się podważyć. Dotychczas za stolicę polskiej ufologii uznawano wieś Wylatowo w woj. kujawsko-pomorskim. W latach 2000-2005 pojawiały się tam dziwne obiekty latające oraz kręg zbożowe. Niewytłumaczalne zjawiska jednak ustały. Kilka dni temu gościła w Wałbrzychu ekipa Telewizji Polskiej, która przygotowuje reportaż na ten temat. Będzie emitowany w całym kraju.

Artur Szałkowski; http://www.e-walbrzych.pl
Data: środa, 22 października 2008, 17:10
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 58
Wyświetleń 3819

Zobacz cały wątek

Witam. Podczas przeglądania dysku znalazłem ciekawy poradnik, który może się przydać. Kiedyś na jakims forum też go widziałem i wyczytałem wtedy, że jest to bardzo dobra metoda zaczerpnięta z fotografii (tak się odratowuje aparaty fotograficzne, które wpadły do wody). Nie ma niestety napisanego autora tekstu.

Są to porady , które mogą pomóc (mogą a nie muszą) doprowadzić telefon do normalnego użytkowania po zalaniu go wodą. (bezpośrednio po zalaniu)

1.Należy wyjąć baterię, kartę SIM, wykręcić antenę.

2.Nie suszyć, wręcz przeciwnie: rozkręcić na ile to możliwe, a potem jak najszybciej wymoczyć i przepłukać go w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie wszelakich zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych.

3.Następnie należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem. Ma to na celu związanie wody, która znajduje się w różnych zakamarkach telefonu, ponadto spirytus zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia nierozpuszczalne w wodzie. Uwaga: spirytus może zmyć niektóre napisy (np. stemple z płytek drukowanych), ale poza tym nie jest groźny dla obudowy i elektroniki.

4.Po tych czynnościach taki telefon należy zostawić w suchym i ciepłym (nie gorącym) miejscu do całkowitego wyschnięcia, nie należy się niecierpliwić. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być szkodliwe dla telefonu.

5.Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przytrzeć suchą szmatką bawełnianą.

6. Po naładowaniu baterii należy wkręcić antenkę, włożyć kartę SIM a następnie wykonać poniższe czynności z baterią.

7.Oczywiście bateria nie nadaje się do użytku, prawdopodobnie jest rozładowana całkowicie. Po dokładnym umyciu należy baterię delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd. Woda nie służy elektronice, ale dobra bateria powinna jeszcze odżyć.

8.Wówczas masz już gotowy telefon do użytkowania.

Pamiętajcie jest to metoda która pomogła mi uratować żywotność mojego telefonu po wpadnięciu go do wody. Nie wiem jak zachowają się inne telefony ale i tak telefon jest stracony nawet jak ta metoda nie pomoże. Spróbować zawsze można. Nie biorę odpowiedzialności gdy ta metoda nie pomoże.
Data: w 21 Lip 2008, 14:52
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 572

Zobacz cały wątek

Temat założył Zephon pod tytułem:Telefon do zdjęć makro

Moderator pisze:
Jak chcesz mieć ładne zdjęcia macro zainwestuj w aparat z prawdziwego zdarzenia

To znaczy ile trzeba zainwestować? Osiemset złotych czy osiem tysięcy? A ten polecany przez Ciebie Samsung ile kosztuje?

PS
Czy czytanie ze zrozumieniem nie obowiązuje moderatorów? Kamil, wiesz ze Cię lubię(parę razy pisaliśmy posty w tych samych tematach - wcześniej) i jakoś kotów nie darliśmy... Co do mojego doświadczenia z fotografią nie będę sie rozpisywał... do fotografa przechodził sie nie będę bo mogłoby sie zdarzyć, ze bym go wyśmiał. Dysputy o fotografii mogę prowadzić w nieskończoność - ilość książek przeczytanych na ten temat upoważnia(tak mi sie zdaje) mnie do tego. Swego czasu swoje życie zawodowe wiązałem z tą dziedziną sztuki. Niestety rzeczywistość okazała sie okrutna... jestem w miarę 'obcykany' technicznie, ale brak mi tego czegoś co potrzebne jest by być artystą(talentu?). Wśród tysięcy zrobionych przeze mnie zdjęć mam tylko jedno którego pewnie R.Capa by sie nie powstydził. I co z tego? Jedno zdjęcie-marzenie nie czyni z nas ekspertów... samokrytycyzm i pokora to te lepsze cechy człowieka do których przynajmniej próbuję sie zbliżyć - nie odsyłaj mnie wiec do fotografa i nie posądzaj o to ze trybu 'auto' używam by zrobić zdjęcie. Napisałeś, cyt. "nie znam telefonu, który może choć w małym stopniu rywalizować z zwykłem aparatem cyfrowym" i tu muszę Ci zaprzeczyć. HP R927 nie jest byle kompaktem, zdjęcia plenerów i portrety w porównaniu do tych z mojego telefonu są o niebo lepsze, ale makro z niego to kompletne dno! Męczyłem sie z nim przez dwa tygodnie i nic z tego nie wyszło. Wszelkie próby zrobienia poprawnej fotografii makro tym aparatem spełzły na niczym - w tej części zapyziały słoniak okazał sie lepszy, niestety. Jaki wobec tego telefon z aparatem foto nadaje sie do zdjęć makro - jak w pytaniu Zephona - bardziej niż Sony Ericsson serii "k" a pomijając wszelkie aparaty fotograficzne w cenie od pięciuset złotych do dziesięciu tysięcy i nie mające funkcji telefonu?

Kilkanaście zdjęć z moich ostatnich: (kilka makro ale z k800 bo z cyfraka po prostu nie nadawały sie do niczego)
Data: 2007-10-17, 23:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 32
Wyświetleń 4459

Zobacz cały wątek

Cytat: Oligopol zróżnicowany - składa się z kilku przedsiębiorstw produkujących częściowo zróżnicowany produkt np.( samochody , aparaty fotograficzne itp.)Produkt może być zróżnicowany np.. pod względem poziomu jakości, szczególnych cech, stylu lub serwisu.

Ale jakoś dziwnie to brzmi. Bo mamy na rynku aparaty, które mają cechy unikalne - wodoodporne, robiące 60 kl/s, albo mające dziwaczne matryce.
Data: 2007-11-02, 15:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 363
Wyświetleń 11344

Zobacz cały wątek

Korba,
zaczynałem na 120, kiedyś młodym "komunistom" między innymi "aparaty fotograficzne (DRUH-SYNCHRO)" w prezencie dawano.
Później już był 135, choć ze dwadzieścia lat temu krótka przygoda z 110 (bardziej ciekawostka i nie Pentak).
Teraz APS-C, choć pierwszy (już rzadziej) i drugi format też jeszcze w użyciu.
Data: 2008-07-02, 20:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 3547

Zobacz cały wątek

Ta historia mogłaby posłużyć za scenariusz sensacyjnego filmu a zdarzyła się naprawdę. To życie pisze najbardziej niezwykłe scenariusze.
Jan Krzywowiąza (1894 - 1977) był najsłynniejszym leskim fotografem pierwszej połowy XX wieku. Urodzony w tym mieście poświęcił mu całe swoje życie utrwalając na zdjęciach Lesko i jego okolice, twarze mieszkańców, ich dzień codzienny, uroczyste chwile, ważne święta i wydarzenia, opracował pierwsze widokówki z tych ziem. To z tych czasów pochodzi powiedzenie, że podczas robienia zdjęcia "klisza pękła", bo obecny "film" zastępowały szklane płytki.
Zafascynowany swoją pracą Jan nie miał czasu by myśleć o sobie. Czas płynął szybko i coraz bardziej brakowało mu kogoś do pomocy i wspólnego życia. Brakowało mu żony... W jednym z ogólnopolskich kolorowych tygodników zamieścił anons, że "poszukuje retuszerki... a plany matrymonialne - co do niej - niewykluczone".
I przyjechała piękna dziewczyna - Matylda Gal. Wkrótce odbył się ich ślub. Sielanka trwała tylko dwa lata. Któregoś dnia do Matyldy przyjechała jej siostra. Przez okno wyniosły z rodzinnego domu Krzywowiązów wszystko co najcenniejsze i potajemnie wyjechały. Poszukiwania złodziejek doprowadziły tropiących do Lwowa i tam udało się część "łupów" odzyskać. Rana w sercu Jana pozostała już na zawsze...
W 1944 roku w Lesku stacjonowały wojska radzieckie. Przystojna pani kapitan za wszelką cenę próbowała zdobyć artystę - fotografa... nie udało się. W 1945 roku Lesko zostało wyzwolone. Któregoś dnia Jana Krzywowiązę wezwał do siebie również legendarny już dziś ksiądz proboszcz Ludwik Paluch. W imieniu skruszonej Matyldy Gal prosił o przyjęcie jej ponownie i wybaczenie win.
Jan nie chciał jej jednak nawet widzieć na oczy, więcej już się nie spotkali, żadna inna kobieta nie zaleczyła starej rany...
Mijały lata. Powojenne Lesko zmieniało swoje oblicze, burzono stare, stawiano nowe. Powstały plany budowy domu handlowego. Na przeszkodzie inwestycji stał skromny pawilon - pracownia fotografa Krzywowiązy. Kilkakrotnie wzywano go do opuszczenia i przeniesienia zakładu, aż któregoś wieczoru pod budynek podjechał ciągnik i kilku rosłych mężczyzn "wyprowadziło" fotografa wrzucając - jak leciało - aparaty fotograficzne, cały sprzęt z pracowni, tysiące szklanych klisz na przyczepę. "Przeniesiono" Jana Krzywowiązę na plac Pułaskiego. To wszystko czego nie zabrano połamano, zniszczono i wgnieciono w ziemię... spychaczami.
W 1977 roku fotograf zmarł. Największym zbiorem jego zdjęć może pochwalić się muzeum historyczne w Sanoku.

Wspomnienia o Janie Krzywowiązie
na podstawie opowieści Mirona Berezika
spisała Ewa Baranowska

na zdjęciu Jan Krzywowiąza
info :
Data: 2007-10-31, 16:41
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 328

Zobacz cały wątek

A może zna ktoś adresy hurtowni, które zajmują się sprzętem komputerowym ,telefonami GSM, aparaty fotograficzne??? Ogólnie chodzi mi o najtańsze hurtownie sprzętu RTV, AGD, IT.
Proszę piszcie i wymieniajcie nazwy najtańszych hurtowni. Może w ten sposób wszyscy na tym forum sobie razem pomożemy.....
Data: Śr, 23 sty 2008, 18:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 5075

Zobacz cały wątek

Cytat: sunshine, cenowo to może i niezła. Ale sklep francuski i we Francji, niekoniecznie solidny (wiele narzekań, więc sklep pewnie coś za uszami) i w ogóle. Będzie Ci się chciało egzekwować swoje prawa gwarancyjne itp. przed francuskim systemem prawnym? Albo choćby i wysyłać do Francji do serwisu aparata?

Cytat: Wycinek ze statusu gwarancyjnego PIXMANI:

Informujemy Państwa, ze nasze cyfrowe aparaty fotograficzne i kamery objęte są 2 letnią gwarancją począwszy od 10 dnia po zakupie . .
- Satysfakcja lub zwrot kosztów" : 10 dniowy termin pozwala Państwu na ewentualny zwrot zakupionego produktu jesli nie spełnił on Państwa oczekiwań.Produkt musi być zwrócony w oryginalnym opakowaniu, w nienaruszonym stanie.
- W pierwszym roku, artykuł objęty jest gwarancją producenta, w tym części i siła robocza. Aby z niej skorzystać, wystarczy aby Państwo skontaktowali się ze stacją serwisową firmy danego aparatu i zatrzymali fakturę, która służy jako gwarancja. Wszystkie produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta lub gwarancją Pixmanii.
- W drugim roku, Pixmania zobowiązuje się zająć się ewentualnymi naprawami u dostawców. W tym celu aby zwrócić nam artykuł wystarczy wypełnić nasz formularz lub prosimy o kontakt telefoniczny : bezpłatna infolinia.Jest dobrze! I oferta konkurencyjna :) Jeżeli chodzi o problemy ze sklepem to przesyłka spóźniła mi się 2 dni i moglem zazadac zwrotu kosztow przesylki od UPS ale juz mi się nie chciało bawić :) Pozdro!

Wiecej info
Centrum Obsługi Klienta (PIXMANI przyp. sunshine) czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 : system « callback » (nacisnąć na „callback”, wystarczy wpisać numer telefonu, my do Państwa zadzwonimy) lub skontaktować się z nami poprzez

Nasze Centrum Obsługi Klienta liczy 60 osób, zapewniających odpowiedź w przeciągu 2 minut. Pixmania.com posiada jedną z najnowocześniejszych centrali telefonicznych.
Data: 2007-10-28, 13:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2774
Wyświetleń 221308

Zobacz cały wątek

No tak. Odzewu nijakiego nie mam - więc pewnie przynudziłem, lub te stare aparaty nie wydają się Wam specjalnie atrakcyjne.
Jakieś takie niezgrabne a nawet jakby brzydkie, nieprawdaż?

Podobno lotnicy ukuli takie powiedzenie, że jak samolot pięknie wygląda - to także wspaniale lata (i odwrotnie oczywiście!).
Wobec czego, - czy można było tymi brzydactwami robić wspaniałe zdjęcia?
Zapewniam, że można!
Choć zdobyć obecnie zdjęcie nowego sprzętu wyprodukowanego niespełna 80 lat temu, jest naprawdę trudne. Stąd na powyższych widać wyraźnie patynę minionego czasu.

Zróbmy zatem przerywnik. Pokażę Wam mityczną Leicę
Tak wyglądała jedna z pierwszych:

Nazywano ten model Leicą z pazurkiem, a była produkowana w latach 20-tych.

Brzydka jakaś No fakt - brzydka. Ale eBayowy sprzedawca i tak żąda za ten aparat 1500$.
Widzicie więc sami - ile trzeba płacić za legendę, markę, znaczek producenta itp. zabawne snobstwo (że się tak wyrażę)
Popatrzcie na to malutkie okienko. To celownik lunetkowy - mały jak siedem nieszczęść i wygodny jak najbardziej niewygodna rzecz na świecie.
Oczywiście odległość do fotografowanej sceny, dumny właściciel pierwszej Leiki musiał oceniać na oko.

A teraz Leica mojego Taty z końca lat 30-tych.

Prawda, że wypiękniała
Zdradzę Wam w sekrecie, że ten model stał się niejako podstawą na bazie której skonstruowano wszystkie współczene aparaty fotograficzne, z lustrzankami klasycznymi włącznie. A gdyby nie one, - to także cyfrówki wyglądały by zupełnie inaczej.
Konstruktorom z Niemiec udało się stworzyć niezwykle zgrabny aparat, ponadto supernowoczesny (jak na tamte czasy!)
To właśnie ta Leica podbiła serca fotoamatorów i zawodowców na całym świecie
To ona dokonała rewolucji stawiając rozwój fotografii na zupełnie nowych torach.
Ten i podobne modele Leiki z lat 30-tych znalazły licznych naśladowców i kopiowane były praktycznie na całym świecie.
Popatrzcie na te śmiszne* trzy okienka. Środkowe z nich to oczywiście celownik lunetkowy, niemal równie niedoskonały jak ten z pierwszego modelu z pazurkiem.
Dwa pozostałe - to dalmierz reklamowany w tamtych czasch jako automatyczne ustawianie obiektywu na ostro No cóż - widać że niedokładnie to samo uważano wtedy za atomatyzację czy automatykę.
Z tyłu tej zgrabniutkiej nadbudówki są dwa okienka, - jedno do celownika a drugie wyłącznie do dalmierza. Trzeba było więc skadrować przy pomocy niewygodnej lunetki a później przekukać** do drugiego okienka, by ustawić obiektyw na ostro.

* - śmiszne - ulubione słowo mojej mamy
** - przekukać - fajne słowo własnego pomysłu

C.D.N.
Data: Sob Lut 02, 2008 13:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 202
Wyświetleń 20737

Zobacz cały wątek

RADOM

BUNKER STUDIO Fotografia
ul. Mieszka I-go 22 B, Radom

Kontakt:
Tomasz Mosionek kom. 603 860 887

Studio fotograficzne położone jest w przyjemnej lokalizacji - nieopodal głównej drogi przelotowej przez Radom - drogi z Warszawy do Krakowa / Kielc. Dostępność studia 24 godziny na dobę. Parking. Spokojna okolica.
Za wynajęcie studio wystawiane są faktury VAT

Pomieszczenia:
Metraż: 7,6mx 5,8m
W pomieszczeniu studyjnym znajduje się wygodna sofa skórzana, pufy, stoły dla wizażystek i na sprzęt komputerowy.
Łazienka w korytażu

Oświetlenie:
Lampy ELINCHROM kompaktowe: 4x400Ws.
Lampy ELINCHROM generatorowe: 2x głowica do generatora 1200Ws (speed), Ring Flash 1500Ws do generatora, Generator Ranger RX Speed AS.
Modyfikatory oświetlenia Elinchrom: Okta 130 cm, Strip, 2x czasze 16 cm plus plastry miodu, 1x beauty dish, 2x parasolki białe, i inne.
Lampy ELFO kompaktowe: Elfo 4x500Ws, Elfo 1x250 Ws.
Modyfikatory oświetlenia Elfo: 2x softbox 100x100cm, softbox 50x90, 2x czasza 22 cm, 2x wrota, 4x plastry miodu do czaszy, 10x filtry barwne, tubus.

Kilkanaście statywów oświetleniowych w tym: boom Manfrotto, 4x auto-pole, uchwyt do blendy, piesek itp. Tła kartonowe (koszt zużycia metra bieżącego: 40 zł), tła "gnieciuchy", 3x blenda, zastawki styropianowe czarne 1,5x3m.

System wyzwalania bezprzewodowego PocketWizard Plus II -3 szt., flashmeter Sekonic L-758DR (bezprzewodowe testowe wyzwalanie błysku z systemem PocketWizard).

Cennik - wynajęcie studio z lampami kompaktowymi ELINCHROM + ELFO
Wynajęcie studia z lampami:
Pakiet - "studio na pół dnia" - max 6 godzin - 500 zł + VAT
Pakiet - "studio na cały dzień" - max 12 godzin - 1000 zł + VAT
Uwaga! Ceny dla studentów uczelni artystycznych i szkół fotograficznych minus 40% (nie dotyczy realizacji komercyjnych zleceń)

Cennik - rozwiązania generatorowe
Wynajęcie zestawu: Generator Ranger RX Speed AS, 2xgłówka 1200Ws, ring flash 1500WS - 800 zł + VAT / 10 godzin (z opiekunem)

Cennik - wynajęcie aparatu fotograficznego i obiektywów (w studio)
Wynajęcie aparatu + jeden obiektyw: 70 zł + VAT / za każdą rozpoczętą godzinę

Dostępne aparaty fotograficzne i optyka: Canon EOS 5D, Canon EOS 20D, Canon EOS 10D, Canon 17-40/4L , Canon 24-105/4L IS, Canon 28-70/2,8L, Canon 70-200/2,8L IS, Canon EF 80/1,8, Sigma 150/2,8 Macro EX DG, Sigma 50/1,4 EX DG i inne

Za dodatkową opłatą możliwe jest skorzystanie z komputera stacjonarnego z pakietem Adobe Web Premium SC3, laptopa, internetu, tabletu Wacom Intuos itp akcesoriów.
Data: 03-02-06, 11:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 37392
bo od zdjęć to niestety są już aparaty fotograficzne a nie telefoniczne

Zobacz cały wątek

zapewne..elektronike, aparaty fotograficzne itp...słowem wszystko to co ..bedzie miało atrakcyjna cene ..rekompensującą ...brak menu np w jezyku polskim (dot aparatów) oraz brak gwarancji.
Data: So, 19 lip 2008, 08:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 146

Zobacz cały wątek

Na zasadzie odwrotności pojawią się aparaty fotograficzne z telefonem komórkowym
Data: 2007-12-09, 22:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 814

Zobacz cały wątek

Nie pochłonie tak dużo światła A innego koloru nie morze być bo będą odbicia światła. Aparaty fotograficzne są właśnie czarne w sirodku.
Data: Czw Sie 07, 2008 17:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1255

Zobacz cały wątek

Zapraszamy na nocny spacer po mieście

Zaprasza Beata Maciejewska 2007-06-21, ostatnia aktualizacja 2007-06-21 19:37

Idzie noc świętojańska. Nie prześpijcie jej, wybierzcie się na spacer po Wrocławiu. O godzinie 22 spotkamy się przed wejściem głównym do gmachu Politechniki przy wybrzeżu Wyspiańskiego. Zabierzcie ze sobą "Spacerowniki", które znajdziecie w sobotnim wydaniu "Gazety", parasole i aparaty fotograficzne, a panny dodatkowo uplecione wianki.
To wręcz obowiązek, przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, jesteśmy winni wdzięczność św. Janowi Chrzcicielowi. Od wieków opiekuje się katedrą i miastem, zezwala na lukratywne jarmarki świętojańskie i ozdabianie swoimi podobiznami nawet miejskich bruków. Po drugie, od czasu do czasu trzeba sprawdzić, jak wygląda Wrocław nocą. Bowiem z miastem jest jak z kobietą, zdecydowanie zyskuje przy dobrym oświetleniu. Nie widać, że przydałby się już lifting, a nawet remont kapitalny. Po trzecie, nocny spacer to przyjemność, której lepiej się oddawać w większym towarzystwie. Bezpieczniej.

O godzinie 22 rozpoczniemy spacer przed wejściem do politechniki przy wybrzeżu Wyspiańskiego, a skończymy w Rynku. Dokładna trasa wycieczki zostanie opublikowana jutro w naszym przewodniku-spacerowniku. Wytyczyliśmy ją koło najpiękniej oświetlonych zabytków i nowoczesnych budynków Wrocławia. Niektóre zdecydowanie lepiej wyglądają w nocy niż za dnia. Kto nie wierzy, niech pójdzie wieczorem nad Odrę i zobaczy, jak w jej falach odbija się Wieża Ciśnień na Grobli. W noc świętojańską. specjalnie dla nas, zostanie włączone świąteczne oświetlenie, czyli zapłoną 124 lampy (zwykle pali się połowa).

Światło będzie się także palić na korytarzach sławnego "dziurawca" czyli politechnicznego budynku C-13, abyśmy mogli sprawdzić, że nocami przeobraża się w... transatlantyk.

Na trasie nocnego spaceru nie może oczywiście zabraknąć Ostrowa Tumskiego, który w świetle gazowych latarni wygląda wręcz bajkowo. Przy okazji złożymy imieninową wizytę patronowi, stojącemu po północnej stronie katedry.

Po drodze czekają nas niespodzianki, np. spotkania z duchem. A duch, jak na noc świętojańską przystało, jest romantyczny i bardzo powabny. Miał za życia ciężkie przejścia z mężczyznami i cierpi z powodu niespełnionej miłości.

Panny mogą uwić wcześniej wianki, bo będzie okazja, żeby puścić je na odrzańskie wody. Nie bierzemy jednak odpowiedzialności za kawalerów, którzy je wyłowią.

Wejdziemy też na dziedziniec Ossolineum. Trzeba koniecznie zobaczyć w nocy to magiczne miejsce! Podobno można wówczas spotkać Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą...

Spacer w noc świętojańską to początek naszych wędrówek po Wrocławiu. We wrześniu chcemy w każdą sobotę zapraszać na takie wyprawy (ale już w dzień), przygotowując wcześniej przewodniki-spacerowniki. Sprawdźmy, czy znamy wszystkie tajemnice Wrocławia.

Weź na spacer aparat

Najpiękniejsze zdjęcie zrobione podczas nocnego spaceru nagrodzimy, a pozostałe będą miłą pamiątką.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
Data: czwartek, 21 czerwca 2007, 20:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 135
Wyświetleń 18316

Zobacz cały wątek

Zgłosiłem do allegro. Przedmiot w błędnej kategorii
Allegro › Fotografia › Aparaty fotograficzne › Analogowe › Kompaktowe › Pozostałe
Data: 2008-11-18, 21:18
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1473
Wyświetleń 99154

Zobacz cały wątek

gdyby obrońcom Udine dać aparaty fotograficzne wyglądaliby dokładnie tak samo jak japońka wycieczka, które nie wiadomo jakim cudem znalazła się na płycie boiska
Data: N 21.12.2008 21:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8598
Wyświetleń 806360

Zobacz cały wątek

2.Aparaty fotograficzne i telefony...bez przeróbek?
Data: 18 lis 2008, o 20:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 359

Zobacz cały wątek

ciągle OT :/ Może założycie sobie temat "aparaty fotograficzne" ??

wracając do dzisiejszego wieczoru: ja dzisiaj się uczę
Data: Czw Wrz 20, 2007 09:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 979

Zobacz cały wątek

Jeszcze bardziej przeraziły mnie skomplikowane aparaty fotograficzne Z wykładu Ashmira nic prawie nie rozumiem Jestem skazana dozywotnio na najprostsze rozwiazania, tj. ustawienie fabryczne
Data: 2008-05-23, 19:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 126
Wyświetleń 11347

Zobacz cały wątek

Cytat: Zezwalamy na wnoszenie na teren imprezy amatoskie aparaty fotograficzne oraz kamery.

Data: Nie Sie 03, 2008 2:09 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 182
Wyświetleń 12405
ciągle OT :/ Może założycie sobie temat "aparaty fotograficzne" ??

wracając do dzisiejszego wieczoru: ja dzisiaj się uczę

Zobacz cały wątek

Cytat: To teraz prosimy o nastepna zagadke.


No to w takim razie, zagadka techniczna dla Planistigmacia. (pewnie Planistigmacio mógłby udzielać mi korepetcji z markomodeloznawstwafotograficznego, ale co tam - nie można wiedzieć wszystkiego!)

Zatem Planistigmaciu - znasz wszystkie japońskie firmy fotograficzne! Ale tylko jedna z nich, nie zaczynała od produkcji aparatów dalmierzowych i jednocześnie wzorowała swe aparaty na Exakcie.
To jedyne pytanie, na które mógłbyś ewentualnie nie znać odpowiedziedzi - gdybyś nie był taki dobry w tej branży.

Jednak stawiam wszystko - na to, że wiesz!

***
Data: Sro Paź 22, 2008 18:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 413
Wyświetleń 25006

Zobacz cały wątek

Cytat: Drogi Przyjacielu
Jesteśmy taibo firmy, naszej strony internetowej: vistpay.com. My sprzedajemy przede wszystkim product.such elektrycznych jak cyfrowe aparaty fotograficzne, telefon komórkowy, telewizor LCD, xbox, Laptopy, DV, Mp4, GPS, a więc on.If chcesz kupić coś, skontaktuj się z nami swobodnie, nasza firma pragnie zaoferować więcej rabatów i najlepszych usług dla biznesu współpracy z Tobą / company.Any inne swoje obawy zapraszamy do naszej visite website.please prosimy o kontakt pod adresem:

MSN:
EMAIL:

Data: 12 Lis 2008, 20:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 752
Wyświetleń 147910

Zobacz cały wątek

Było nieźle.
Nurkowóz w drodze jęczał, marudził ale w końcowym rezultacie ujeżdżony przez Grzesia dowiózł nas na Ińsko.

Nurkowania odbywały się w dwóch zespołach:

1.
- Grześ
- Michał
- Tomek

Co robili chłopaki chyba najlepiej sami opiszą.
Jedno jest pewne. Jeśli ktoś twierdzi, że sezon na nurkowania w piankach się nie rozpoczął gruba się myli... Można i to nawet dwa razy.

2.
- Marek
- Ja

Na " ciężarowo" ... twin + stage 80cuf.
- trym
- BASIC 5
- stage drill
- wynurzenie 1m/1min

Trochę sobie pooglądaliśmy, omówiliśmy materiał filmowy. I nawet na kiełbasę z grilla się załapałem.
Myślę, ze jak na 60 min nurkowanie sporo zrobiliśmy.

Ciekawa sprawa. W bazie mieliśmy jak dobrze liczę 3 aparaty fotograficzne w tym dwa moje a ja nie mam ani jednego zdjęcia ...
Michał poratujesz
Data: Sob Mar 15, 2008 9:47 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1362

Zobacz cały wątek

U mnie to w ogóle było jakoś nie tak......
Na codzień od wielu lat pracuję w sklepach RTV AGD.........
Aparaty zawsze stały na półkach, ale wzięło mnie jakoś we wrześniu rok temu......
Wybór na A-75 padł tylko ze względu na moją kobietę, bo "...taki mały to się do torebki zmieści..." ! I tak właśnie powoli zaczynam cierpieć na brak zoomu....

Czuję w sobie "duszę art." od zawsze. W podstawówce na lekcjach plastyki miałem przerąbane. Każdy prosił mnie o namalowanie czegoś tam, żeby nie dostać dwójki...
Do szkolnej gazetki też robiłem coś, bo kto inny jak nie ja???

Teraz tylko zoom minimum x10, statyw, parę filtrów i duuużo czasu ... to moje marzenia fotograficzne
Acha i studia :):)
Data: Pią Cze 17, 2005 5:06 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 2174

Zobacz cały wątek

Cytat: Co do lustrzanek i ich zastosowania w modelarstwie, to ja to raczej czarno widzę. Kitowe obiektywy, które są dostarczane z korpusem są zazwyczaj dramatycznej jakości:Fumfol76 nawet najtańsza lustrzanka jest dwa razy lepsza od najbardziej zaawansowanego aparatu kompaktowego. Nie wiem gdzie czytałeś że „kitowe’ obiektywy są marnej jakości .Po za tym obiektywy makro nie są takie drogie. I najważniejsze „Cyfrowe aparaty fotograficzne” dzielą się na „lustrzanki” i całą resztę.
Tu jest foto „warsztatowe” wykonane KM D5D z „kitowym” obiektywem 18-70. Pomniejszone wykonywane tylko z lampą. KM ma fajną funkcję można ustawić bardzo ingerować w BW czyli kupujemy żarówkę w sklepie odczytujemy jaką ma „temperaturę barwną” tę sama wartość ustawiamy w aparacie i gotowe.
Data: Sob Mar 25, 2006 8:22 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 13996

Zobacz cały wątek

Jakże zdradliwe są aparaty fotograficzne. Zdjęcie tego samego silnika, po takich samych obróbkach i w tych samych warunkach, tylko tło inne. Silnik jeszcze nie dokończony. Ale częściowo pomalowany. Jako, że jest to pierwszy silnik zrobiony od podstaw i do tego jeszcze gwiazdowy, uważam, że wyszedł nieźle. Brakuje mu jeszcze paru dupereli - świec, przewodów, kolektora ssącego i t.p.. Bloku silnika i osłon wałków królewskich przy bloku nie będzie widać, więc nie przejmuję się, że są niedolane. Kolejna nauka, to nie odlewać wszystkiego w jednym elemencie. No niestety - przerwa do soboty - dużo lekcji.
Data: Wto Wrz 23, 2008 10:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 1277

Zobacz cały wątek

Cytat: Fumfol76 nawet najtańsza lustrzanka jest dwa razy lepsza od najbardziej zaawansowanego aparatu kompaktowego.

Cytat: Nie wiem gdzie czytałeś że ?kitowe? obiektywy są marnej jakości .

Cytat: Po za tym obiektywy makro nie są takie drogie.

Cytat: I najważniejsze ?Cyfrowe aparaty fotograficzne? dzielą się na ?lustrzanki? i całą resztę.

Cytat: Tu jest foto ?warsztatowe? wykonane KM D5D z ?kitowym? obiektywem 18-70.


Ładny samolot. Ale zdjęcie przepalone w bieli. Detale w tym miejscu sa nie do wyciągnięcia nawet w szopie. Chyba że masz tę fotkę w RAWie.
Bez urazy, ale C-4000 z dwoma żarówkami 60W zrobię lepsze
Data: Sob Mar 25, 2006 9:27 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 13996

Zobacz cały wątek

Robiąc zdjęcie tła do wizualizacji staram się trzymać następujących zasad:
1. Oznaczam miejsce ustawienia aparatu na podkładzie geodezyjnym i potem tak samo ustawiam kamerę do wizualizacji.
2. Ustawiam (o ile miejsce pozwala) oś optyczną aparatu poziomo, tak aby ograniczyć zbiegi krawędzi pionowych. (Tak naprawdę do tego typu zdjęć najlepsze są stare aparaty fotograficzne z głowicą przesuwaną równolegle do płaszczyzny zdjęciowej, ale kto widział takiego cyfraka )
3. Czekam na takie oświetlenie, żeby mi pasowało do konceptu wizualizacji, (czasem na miejsce jeżdżę wielokrotnie)
Data: 01 Lis 2007, 08:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1050

Zobacz cały wątek

Zdecydowanie dygitalizacja!

Mikrofilmy to technologia minionych dekad, przyszłością jest dygitalizacja, która będzie coraz tańsza, bardziej powszechna i wszechstronna w zastosowaniu.
Pod względem bezpieczeństwa, trwałości, kosztów utrzymania i udostępniania skopiowanych archiwaliów digitalizacja bierze górę nad mikrofilmami. W przyszłości relacje te będą się pogłębiały.

Kto nie wierzy niech popatrzy na aparaty fotograficzne i policzy ile dziś w sklepie można znaleźć aparatów analogowych (na klisze) a ile cyfrowych. Aparaty cyfrowe wyparły tradycyjną technologie. Taka sama przyszłość czeka mikrofilmy. Kto dziś zainwestuje w mikrofilmy w przyszłości poniesie koszty dygitalizacji.

Powodzenia!
Data: Sro Gru 12, 2007 10:10 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1332

Zobacz cały wątek

Cytat: Jeśli myślisz o aparacie z perspektywą na przyszłość to polecił bym Canon 5D. Aparat ma pełno klatkową matrycę a myślę że w przyszłości pełna klatka będzie standardem. Będziesz mógł do niego kupować pełnoklatkowe obiektywy, filtry, lampy. Sprzęt taki będzie ci służył przez wiele lat.alez idzmy dalej - kup cale studio fotograficzne oraz zacznij oglaszac sie kolo akademii medycznych ze potrzebujesz modelek na dodatek nawiaz wspolprace z jakas np agencja reklamowa - to bym nazwal perspektywami

a na powaznie - jesli ma byc taki za okolo 1500 zl to aparaty UZ sa jak najbardziej wskazane. Ja bym stawial na Soniego lub Fudżiego. Unikalbym natomiast Konikki Mynolty.
pozdrawiam z rana
Data: Wto Gru 13, 2005 9:47 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 761
Witam,
No to koledzy ... do roboty
Idą Święta, macie nieco więcej wolnego czasu. Otrzymaliście w prezencie od Św. Mikołaja aparaty fotograficzne (lub mieliście je już wcześniej!)
Zróbcie te zdjęcie i prześlijcie. Niektórzy już to zrobili. Zdjęcia są już do obejrzenia na nowej stronie . Kliknijcie w Firmę, następnie w Aktualności a następnie w Klienci i Ekspresy.
Podaję bezpośredni link:

Na stronie dostępny jest w formacie pdf cennik ekspresów i młynków. Po Świętach dostępne będą także akcesoria kawowe w tym nowość - filiżanki firmowe z logo ASCASO for coffe lovers sprzedawane ze specjalną łyżeczką nie powodującą podczas mieszania zburzenia cremy.
Czekam więc na Wasze zgłoszenia i przypominam o upominkach z tego tytułu. [/b]

Zobacz cały wątek

Cytat: ................................w przeliczeniu na zarobki polaków to takie aparaty kosztują duuuuużo, ale potrząc na pensje unijne to już jest zupełnie inny poziom, a polaków zawsze traktuje sie po macoszemu (a jankesi nie wiadomo czemu mają tak dobrze )


Moze i czasem jestesmy traktowani po macoszemu ale tez sami traktujemy sie po macoszemu. VAT w Polsce jest jak na europejskie warunki dosc wysoki a w Stanach to nie to, ze VAT'u nie maja to jeszcze w niektorych stanach nie ma podatku obrotowego (z czego korzysta wiele sklepow internetowych i ich klienci). No tak, to przeciez forum fotograficzne a ja tu o jakichs podatkach
Data: Pon Wrz 26, 2005 10:08 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 2022

Zobacz cały wątek

Cytat:
(..) Co robili chłopaki chyba najlepiej sami opiszą.
Jedno jest pewne. Jeśli ktoś twierdzi, że sezon na nurkowania w piankach się nie rozpoczął gruba się myli... Można i to nawet dwa razy.

Cytat:
Ciekawa sprawa. W bazie mieliśmy jak dobrze liczę 3 aparaty fotograficzne w tym dwa moje a ja nie mam ani jednego zdjęcia ...
Michał poratujeszJest kilka zdjęć, nie mam kabla (zostal w pracy) i nie moge ich wrzucić na forum, zrobie to w poniedziałek.
Data: Nie Mar 16, 2008 11:07 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1362

Zobacz cały wątek

Magazyn Gentleman ogłasza KONKURS FOTOGRAFICZNY

„W OBIEKTYWIE GENTLEMANA"

Jeśli masz zmysł obserwacyjny i artystyczny, dostrzegasz miejsca i sytuacje wyjątkowe, a przede wszystkim lubisz i potrafisz fotografować

- weź udział w naszym konkursie.

Jury, w skład którego wejdą: fotografik Paweł Sierakowski, grafik Grażyna Wejner, red.nacz

Gentlemana Mariusz Pujszo, red.nacz. Home&Market Rita Schultz oraz Magdalena Mądrzak, wydawca, z nadesłanych prac wyłonią trzy zwycięskie fotografie, których autorzy odbiorą nagrody (dobrej klasy aparaty fotograficzne) podczas uroczystości wyborów MISS GENTLEMANA w lutym 2009 r...

Więcej w "New Light Times":
Data: Pon Gru 01, 2008 7:47 am
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 179

Zobacz cały wątek

Hej!
Mamy jakoś różne informacje o jakości zdjęć do dokumentów. Z tego co słyszałem, to od profesjonalnych zakładów fotograficznych są (będą) wymagane specjalne aparaty fotograficzne do robienia zdjęć do dowodów.
Nie chodzi o to aby zdjęcie było ładne, lecz aby umożliwiało identyfikację-oczywiście zgodnie z normami europejskimi.
Można sobie zrobić autoportret, jak jest taki udany, wysłać na jakiś konkurs ale do dowodu -chyba nie. Dawniej w UM sprawdzano czy jest pieczątka zakładu.
Pozdrawia-
halny
Data: 22 01 2009, Czwartek, 13:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 689

Zobacz cały wątek

Cytat: pozycz zwykle aparaty fotograficzne z nagrywaniem filmow, powinny wytarczyc...


Właśnie obawiam się, że takie zwykłe aparaty nie wystarczą. Pomiar musi być przeprowadzony w nocy, bo chodzi o określenie widoczności pieszego w nocy, gdy jedzie samochód z przepaloną jedną żarówką w reflektorze i porównanie tej widoczności z tą z samochodu z dwoma działającymi lampami.
Warunki statyczne i dynamiczne, pieszy po obu stronach jezdni i odpowiednio lewa i prawa żarówka nie świeci.
Data: 15 Lis 2007 | 11:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 619

Zobacz cały wątek

pozycz zwykle aparaty fotograficzne z nagrywaniem filmow, powinny wytarczyc...

...teraz umiescic tak kamery, aby bylo widac dokladnie przeszkode kiedy sie pojawia i pomagajac sobie np jakas lampka ktora sie zapala i pozniej podpieta zarowke od swiatel stopu tak aby kamera rowniez ją łapała i wychwyciła reakcje kierowcy na hamulec...kiedy bedą widoczne na fimie obydwie lampki zapalające się kolejno [przeszkoda - hamulec] łatwo bedzie mozna obliczyc czas reakcji...oczywiscie polecam kilka prob na roznej masci kierowcow...
Data: 15 Lis 2007 | 10:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 619

Zobacz cały wątek

Ludziska.... dzisiaj byłem na placu..... jest pokryty cienką warstwą śniegu, a pod nim jest lód. ...... będzie fajnie - super sprawa
Każdy będzie mógł pokazać swoje umiejętności w jeździe w poślizgu i przekonamy się kto jest w tym najlepszy.
Wszystko dopięte na ostatni guzik.
Ubierzcie się ciepło, zabierzcie aparaty fotograficzne i do zobaczenia w sobotę.

P.S. Na poczatku (pierwszy post) zamieściłem numery telefonów, gdyby ktoś miał problemy z dojazdem.
Będę miał laptopa do zgrywania zdjęć (niestety win98), tak więc proszę o zabranie płyty ze sterownikami i kabelka połączeniowego do Waszych cyfrówek.
Data: 22 Lut 2005 | 22:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 87
Wyświetleń 10137

Zobacz cały wątek

Moim zdaniem nie da się nie poparawiać zdjęć. Aparaty są jednak nieco zawodne i przeważnie zdjęcie nie wygląda dokładnie tak jakbyśmy chcieli. Obecnie nawet profesjonalni fotografowie poprawiają, nawet tacy co wygrywają światowe konkursy fotograficzne też poprawiają (nie mówię, że wszyscy). To co widzimy w magazynach takich jak National Geographic też bynajmniej nie jest prosto z matrycy, czy negatywu. W każdym razie zmierzam do tego, że nie jest to żadna ujma dla fotografa, a przy umiejętnym posługiwaniu się aparatem + programami graficznymi można osiągnąć naprawdę niezłe efekty. Oczywiście mówię o delikatnym poprawianiu zdjęć, a nie ich kompletnym przerabianiu.
Data: Sob Wrz 22, 2007 6:52 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 6618

Zobacz cały wątek

zajebisty fotomontaż. prawie jak z wykopaniem Chaveza. to dobry przyklad na to jak mozna latwo zmanipulowac ludzi. powinno byc to w encyklopedii tego forum. pozatym jest slabo przekonywujacy .. no bo jakim cudem przy dzisiejszej technologii ktora opiewa w aparaty fotograficzne w komorkach ktore nie grzesza rozdzielczoscia nie potrafili nagrac calosci tego statku.

Bimi zaloz dzial BUSTED - czyli takie bzdurne mity jak np ten ktory sie wyjasnil i wrzucimy tam tez za 4 lata mit o 2012
Data: 18:36, 14 Paź '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 6475

Zobacz cały wątek

Cytat:
Tak w ogóle, to oczywiście aparaty fotograficzne używane w Apollo są szczelne, że nie przepuszczą żadnego pyłu, ale jak nie ma innych argumentów, to nagle na zdjęciach znajdują się "paprochy". Jak więc to jest z tą szczelnością aparatów? A może te "paprochy" wyszły podczas obróbki laboratoryjnej? To taki mieli syf w studio?Znasz się na fotografowaniu, a nie wiesz, jak wymieniano kasety w aparatach Hasselblad?
Data: 20:02, 12 Lut '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 947

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie odróżniasz paprochów na filmie od kamieni na Księżycu.Powiadasz - paprochy. Jakoś na innych zdjęciach ich nie widać.

Tak w ogóle, to oczywiście aparaty fotograficzne używane w Apollo są szczelne, że nie przepuszczą żadnego pyłu, ale jak nie ma innych argumentów, to nagle na zdjęciach znajdują się "paprochy". Jak więc to jest z tą szczelnością aparatów? A może te "paprochy" wyszły podczas obróbki laboratoryjnej? To taki mieli syf w studio?
Data: 15:48, 12 Lut '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 947

Zobacz cały wątek

Cytat: Jeśli chodzi o widok budynków w 3 D w Garminie to mam ogromną nadzieję, że nie wprowadzą tego szajsu do nawigacji.


Pobożne życzenia. Z budynkami 3D jest tak jak z wprowadzniem do sprzedaży Oregona. Nieważne czy to jest dobre. Gusta koneserów nie liczą się w świecie biznesu. Ważne, że coś podoba się gawiedzi stanowiącej zdecydowaną większość konsumentów. Kasa, Misiu Kasa

Nawet tak wysoko ceniony przez niektórych Magellan wkłada do swoich outdorowców aparaty fotograficzne, dlaczego Garmin miałby być ortodoksyjny i nie wkładać do map samochodowych budynków 3D?

A że wkłada .....

Niestety ... dla nas ortodoksów powoli nie ma już miejsca w świecie GPS
Data: 27.10.2008 00:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1435

Zobacz cały wątek

Cytat: z tego co słyszałem, to od profesjonalnych zakładów fotograficznych są (będą) wymagane specjalne aparaty fotograficzne do robienia zdjęć do dowodów.

Cytat: Nie chodzi o to aby zdjęcie było ładne, lecz aby umożliwiało identyfikację-oczywiście zgodnie z normami europejskimi.

Cytat: Dawniej w UM sprawdzano czy jest pieczątka zakładu


i dzięki Bogu te czasy minęły juz bezpowrotnie, mam nadzieję.

pozdrawiam serdecznie
Data: 22 01 2009, Czwartek, 13:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 689

Zobacz cały wątek

Witam

Mam zamiar kupić aparat cyfrowy i po analizie rynku mam już kompletny kociokwik
Pod uwagę biorę następujące aparaty:

Sony DSC-H50
Panasonic FZ18
Fuji s9600 (trochę duży...)
Canon S5 IS
Nikon P80

No i człowiek zgłupiał kompletnie....... Czy któs z szanownych Kolegów miał styczność z powyższymi aparatami i może coś doradzić ??? Będę wdzięczny za pomoc. Wertując fora fotograficzne praktycznie każdy z tych aparatów ma taką samą ilość wad w stosunku do zalet i żaden jednoznacznie nie wygrywa.. Wszystkie przedziale 1000-1100 pln i wiecej wydać nie chce...

Pozdrawiam

Bartekk
Data: Pon 07 Lip, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 2176

Zobacz cały wątek

Jakoś nie jestem przekonany co do tego Nikona, wolę coś sprawdzonego. Firma Nikon robi dobre aparaty fotograficzne, a z lunetami na broń to chyba zaczęła od niedawna. Lunety może i dobre ale w dzień lub na wiatrówki. Wątpie żeby sprawdzała sie w nocy. Poza tym nie widziałem w ofercie Nikona lunety z średnicą obiektywu 56. Jest Monarch 2.5-10x50 i kosztuje dużo mniej niz Docter. Tutaj w Anglii cena tej lunety to 380 funtów a Doctera prawie 800. Zostanę przy swoich typach, oczekuje jednak, że ktoś kto poluje z Docterem, Zeissem lub podobnymi pomoże mi w wyborze.
Data: Październik 23, 2008 7:48
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 2033

Zobacz cały wątek

Cytat: :shock: cale zycie sie uczymy ...
Mysle ze ogromne wydatki na reklame jakie ponosi firma Canon tez sa w bardzo duzej czesci przyczyna tego ze ludzie o aparat pytaja. czy ktos sie pyta o aparaty Mamiya ? Przeciez ludzie nie pytaja sie o nie dlatego ze wiedza ze sa drogie, wiekszosc ludzi nie wie nawet ze te aparaty istnieja a ze sa dobre ... chyba sie Pan ze mna zgodzizgadzam się, że wydatki na reklamę kierują uwagę na aparaty reklamowanej firmy. Sa jednak pewne granice funkcjonowania tej metody, a mianowicie jakośc sprzetu. Jeśli jakość sprzetu nie potwierdaza reklamy to reklama może stać się klęską firmy. Firmy o tym dobrze wiedzą, a poza tym są jeszcze niezalezne czasopisma fotograficzne i niezależne laboratoria testujące reprezentujące interes użytkownika. Dopiero spójność opinii jednych i drugich to prawdziwy sukces firmy.
Data: Pią 18 Lis, 2005
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 2556

Zobacz cały wątek

Cytat: @Mooniek - małe pytanka dodatkowe:

1. Aldrin jeszcze dobrze nie zszedł z drabiny, a już zamknięto szczelnie właz. Po co, skoro wnętrze i tak musiało być rozhermetyzowane podczas wychodzenia? Żeby się nie wychłodziło? Niestety, ciepełko uciekło wraz z nośnikiem, jakim mogła być atmosfera zawarta wewnątrz wehikułu.

2. Powiadasz, że na zdjęciu widać termiczną okładzinę włazu. Jakoś nijak nie mogę pojąć, po co ta zbytnia ostrożność, skoro właz znajdował od strony zacienionej? Apatary fotograficzne, mimo że ostentacyjnie wystawiane do słońca, nie miały tego rodzaju osłon, a jednak emulsja nie spłynęła z negatywów?@Easy Rider.

1 - Powierzchowność Twego myślenia zdradza nastawienie. Sam wkleiłeś fotkę, rozjaśniłeś ją i dalej jesteś ślepy. Zauważ, że właz nie jest do końca zamknięty a z wnętrza wychodzi przeciągnięta lina, a właściwie pas służący do przetransportowania pojemnika z próbkami skał do kabiny. Włazu nie zamykano, ponieważ z zewnątrz nie dałoby się go otworzyć (brak odpowiedniego mechanizmu).

2 - Cały LM był pokryty okładzinami termicznymi o dobranych właściwościach. Właz nie był tu wyjątkiem, gdyż podczas lotu manewrowego również i tam docierało promieniowanie słoneczne.
Aparaty Hasselblad były oklejone wielowarstwową folią barwy białej - tak jak białe osłony kombinezonów - odbijającej 90 % światła (w tym podczerwień). Emulsja nie stykała się bezpośrednio z obudową kasety, więc nie nagrzewała się, bo nie miała od czego. Zapominasz o panującej tam próżni. Emulsja miała się dobrze, czego dowody mamy w postaci 16763 zdjęć wykonanych aparatami Hasselblad.
Data: 06:38, 31 Sty '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 72
Wyświetleń 1855

Zobacz cały wątek

Przy okazji manewrów po mieście wpadłem odwiedzić kumpli w Empiku no i przy okazji oczywiście musiałem coś kupić do czytania ....
I o dziwo po raz już kolejny całkiem zupełnie znienacka mój wybór padł na to pisemko - Fotografia & aparaty cyfrowe ...

Okazuje się, że oprócz pierdół opisowo-marketingowo- technicznych sprzętu cyfrowego, można tutaj znaleźć całą masę tutoriali photoshopowych ... i kilka ciekawych artykułów (na przykład o makrofotgografii) które z pewnością zainteresują niejednego wyjadacza.

Jest też bardzo ciekawy wywiad z fotografikiem Henrykiem Tomaszem Kaiserem , który od lat zarabia w Nowym Yorku na życie fotografią Stockową .... okazuje się, że jeszcze nie przeszedł na cyfrę - a aktualnie robi na analogowej trójce (EOS) oraz średnie i duże formaty - Pentax 6x7 i Calumet 4x5" ...

BTW
Jeśli chodzi o tutki, to chciałbym też wam polecić pewnie po raz kolejny czasopismo .PSD - magazyn użytkowników Photoshopa ... Ostatnio zrezygnowałem właśnie z prenumeraty Computer Artsu na rzecz prenumeraty .PSD ...

Ciekawy jestem jakie wy macie preferencje jesłi chodzi o czasopisma i to zarówne te traktujące o cyfrowej fotografii i obróbce obrazu jak i te stricte fotograficzne (FOto, Pozytyw, FOto-Kurier) - do czego Wy zaglądacie najczęściej.
Data: 20-04-05, 15:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 694

Zobacz cały wątek

a wiec tak jak chce moge dac jeszce wiecej sampli.np morza robionego w pelnym switle.
co do algorytmow polecam rawy a pozniej je sobie przerobc w kompie.
wzialem a350 nie ze wzgledu na 14mg/pix moglbym wziac a300 rownie dobrze...ale za te sama cene mialem do wyboru nikona d80 to jedyny aparat ktory mu sie rowna i canon 400d.niestety tutaj potrzba szkiel drzozszych bo ze stabilizatorem...a soniacz ma w srodku wlasny steadyshock.ruchomy ekranik...normalnie nie korzystam ale jak juz korzystam to sie docenia ze go ma.zawsze beda zwolennicy soniacza nikona kanona...a kupujac ...kto si e przyglada szczegolom na fotkach?...rzadko kiedy ktos liczy listki na drzewku oddalonym o 100m.normalnie patrzy sie na calosc fotki a wszytkie aparaty w cenie 2tys czy to canon nikon soniacz robia tak samo....kwestia tylko obiektywow i dobrej reki fotografa.....nawet ZORKA5 potrafie zrobic rownie dobre fotki jak kazdy z nas , tylko raz ze szkoda mi forsy na błony fotograficzne:)no i nie widze efktu od razu na ekranie:)takze zamiast sie klocic w kazdym znajdzie sie i plusy i minusy a minusy zawsze beda bo to napedza rynek:)nie ma idealnych aparatow i nigdy nie bedzie:)bo to sie by nie oplacalo producentom:)i aparatow i obiektywow:)
Data: Czw 24 Kwi, 2008 07:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 262
Wyświetleń 35988

Zobacz cały wątek

widzę, że co poniektórzy zaczynali od sławetnej smieny jak ja. chyba miałem zrobić jakieś zdjęcia do gazetki szkolnej i zrobilismy z tego wycieczkę koleżeńską. ktoś miał aparat, ktoś kupił "kliszę" a ja robiłem wszystkim zdjęcia. poźniej przypomniałem sobie o ciemni starszego brata-chlerka-dostałem po łapach w liceum jakoś głupio zapytałem sie o kółko fotograficzne i dostałem klucz do ciemni i Practica B. kolega miał bogatych rodziców i PLC. ja gdzieś wynalazłem starta, jakieś inne CCCR , a koleżanka miała pięknego mieszkowego 6X9!!! cudo! nabyłem też jakiś własny, ale tani , bo reszta szła w błony, papiery, odczynniki. robiłem zdjęcia wszystkim i do tego za darmo, ale aparaty były innych. na imieniny od starszego brata dostałem yashica FR i obiektywy. i to była porażka. praktycznie cały czas jeździłem w stanach z aparatem.kiedyś na jedną serię wydałem 1500 zielonych-filmy i odbitki. z całego majdanu zostało mi parę negatywów i 20% zdjęć. reszta jako pamiątki trafiły do innych. w polsce robiłem już mniej, cyfra zaczęła się od N8700 (poważny błąd za 4 tysiaki), teraz powoli kompletuję coś co powinienem mieć od dawna, ale życie to nie je bajka
Data: Sro 12 Mar, 2008 16:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 41
Wyświetleń 2559

Zobacz cały wątek

Cytat: No to Holka fotografuje zatem, dziadostwem i beznadzieją!


Czy to znaczy, że kupiłeś aparat Yakumo Mega-Image 37 ?
Pisząc, że nie polecam, miałam na myśli właśnie ten aparat. W testach jakość zdjęć z tego aparatu jest oceniana jako zadowalająca.

Porównując aparaty cyfrowe z analogowymi, nie można kierować się ceną aparatu, bo wiadomo, że pod tym względem aparaty analogowe wygrywają. Za 200 zł można kupić porządny aparat analogowy, ale nowe cyfrówki w tej cenie są raczej kiepskie.
Cyfrówki i analogi to są zupełnie inne kategorie cenowe, ale też inne oczekiwania wobec aparatu. Są wielbiciele cyfrówek i są wielbiciele aparatów analogowych. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

A jeśli ktoś koniecznie chce kupić cyfrówkę poniżej 200 zł, może warto poszukać jakiegoś porządnego, używanego aparatu. Czasami starsze cyfrówki są lepsze niż kiepski nowy aparat. Mój Nikon ma 2 lata i wiele już przeszedł, a jednak do tej pory jest bezawaryjny i jestem tak z niego zadowolona, że nawet teraz po zakupie nowego aparatu, nie zamierzam się go pozbyć. I raczej nic mnie nie skusi żeby go sprzedać. Jest mały, więc z łatwością mieszczę go w torebce i mogę mieć go często przy sobie, nawet gdy nie planuję że będę robić zdjęcia.
A Sony DSC H3 jest większy, więc zabieram go na zaplanowane fotograficzne spacery Również jestem z niego bardzo zadowolona. Fajny aparat za rozsądną cenę.

No, ale nie będę się rozpisywać o zaletach i wadach aparatów, bo to nie ten temat. My tu gadu gadu, a zagadka na Planistigmata czeka. Mam nadzieję, że Plani poradzi sobie z zagadką
Data: Wto Maj 13, 2008 09:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 6580

Zobacz cały wątek

Witam

Propozycja następującej treści:
Dział Cyfrowe Kompakty i Cyfrowe Lustrzanki posiadają zakładki „Pomagamy w wyborze ***”, natomiast dział Aparatów Analogowych nie ma takowej zakładki.
Doradzanie w kwestii, jaki aparat analogowy kupić, odbywa się w głównym dziale i nie ma potrzeby wydzielania zakładki „Pomagamy w wyborze aparatu analogowego”. Jednakże problemem jest „rozrzucenie” po całym forum pytań i wątków dotyczących materiałów światłoczułych i wszelkiego rodzaju „akcesoriów ciemniowych”.
Oto przykłady:

MATERIAŁY ŚWIATŁOCZUŁE:
Dział „Warsztat foto, literatura, teoria, art”

Dział „Sklepy i promocje”

Dział „Inne akcesoria fotograficzne

Dział „Aparaty analogowe”

AKCESORIA CIEMNIOWE:
Dział „Warsztat foto, literatura, art”

Dział „Inne akcesoria fotograficzne

W związku z czym, zwracam się z prośbą o utworzenie dla działu "Aparaty Analogowe" zakładki
"Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe", a następnie przeniesienie w/w wątków do tejże zakładki. Wydaje mi się, iż ułatwiło-by to poszukiwania nowym użytkownikom forum, a wszystkie wątki związane z ciemnią i, powiedzmy, „tematy około-ciemniowe”, znalazły-by się w jednym miejscu, co wpłynęłoby na przejrzystość forum.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie wniosku

ps.: niniejszy wniosek powstał po konsultacjach społecznych z dwoma nałogowymi analogowcami

EDIT:
konsultacje objęły trzech nałogowych użytkowników kliszy
Data: Pon 22 Gru, 2008 18:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 202